O mně

Jsem ženou, aktivně hledající univerzální životní pravdy, přírodní zákonitosti a souvislosti.

Od roku 1998 jsem partnerkou úžasného a moudrého muže.

Od roku 2008 jsem maminkou dcerky Natálky, od roku 2011 také synka Danečka a od roku 2019 dcerky Marušky.

Už jako malá jsem milovala přírodu a vše živé, pocházím z vesnice, tak jsem měla k přírodě vždy blízko, nejdříve jsem toužila být veterinářkou, časem se tato tužba začala mísit s voláním mojí duše stát se lékařkou a pomáhat lidem. V pubertě jsem ale úplně ztratila sama sebe a na svoje dětské sny úplně zapomněla. Docela jsem ztratila kontakt s hloubkou svého nitra a stala se povrchní cool puberťačkou. Protože jsem se výborně učila, snadno jsem se dostala na Obchodní akademii v Olomouci a následně na Ekonomicko-správní fakultu Masarykovy Univerzity v Brně. Ihned po státnicích jsem nastoupila na ekonomické oddělení strojírenské firmy a pěkně šlapala na výkon.

V práci jsem se ale neohřála dlouho, protože jsem v roce 2008 otěhotněla a v 6.měsíci těhotenství jsem odešla ze dne na den na rizikové těhotenství. Nucené ležení „na špalkách“ a užívání silných léků „proti předčasnému porodu“ dalo vznik mnoha následným zdravotním problémům jak mých, tak i mojí dcery, stejně tak náročnému porodu se všemi jeho dopady na fyzické tělo, psychiku i vztah nás obou. Následovaly pro mě těžké časy, které násobil fakt, že jsem nebyla předem vůbec připravená na těhotenství, porod a rodičovství a dělala jsem proto spousty chyb a často se ocitala téměř na dně.

Během mateřské dovolené tak u mě vlivem všech okolností postupně začalo docházet k „profesní transformaci“ z ekonomky-analytičky na terapeutku TČM a dulu. Nejdříve jsem to tak ale nevnímala, ze začátku jsem se jen snažila přijít na kloub různým našim problémům a jejich souvislostem, snažila jsem se nahlédnout pod pokličku vzniku zdravotních obtíží, více pochopit fungování lidského těla a psychiky. Odpovědi a řešení klasické západní medicíny mi nedávaly smysl, přišly mi většinou jako podstatu neřešící povrchové „látání problému jen z venku“.

Tak jsem se dala nejdříve na studium Kineziologie-One brain, které mi ukázalo vlivy psychosomatiky a emočních bloků na plnohodnotné prožívání života, také jakou má naše tělo paměť a co vše je v ní zapsané už z prenatálního období, z porodu i raného dětství a následně se může somatizovat a komplikovat nám život.

Protože disponuji celkem slušnými analytickými schopnostmi, zatoužila jsem poznávat fungování lidského těla dle principů Tradiční čínské medicíny. Nastoupila jsem tedy nejdříve na základní studium „Diagnostik TČM“ a následně na kurz čínské bylinné léčby-fytoterapie.

Pořád se ale čím dál hlasitěji ozývala touha pracovat se ženami-těhotnými, připravujícími se na porod, s rodícími a následně s ženami v šestinedělí. Dávalo mi smysl pomáhat právě v této klíčové etapě života ženy a jejího dítěte. Protože jak proběhne těhotenství, porod a šestinedělí – má neskutečně obrovský dopad na budoucí život matky i dítěte.
Proto jsem se přihlásila i na školu pro duly, abych se mohla stát průvodkyní žen v tomto magickém, krásném, ale náročném období a uplatňovat v této oblasti znalosti získané studiem tradiční čínské medicíny a bylinné léčby.


Moje články:

Kontakt

Ing. Pavla Hlavinková   : .  777 894 240  : .  hlavinkova.pavla@seznam.cz  : .  

Můj profil na portálu ZnamyTerapeut.cz zde

Moje stránky TČM - tradiční čínská medicína v Olomouci www.tcmolomouc.cz zde